Menu

MTB Okoř – Informace

16.5.2018 - Nezařazené
MTB Okoř – Informace

S ohledem na různou výkonnost dětí navrhuji 2 varianty, což samozřejmě vyžaduje i Vaší účast.

Trasa A: Čakovice-Ďáblice-Zdiby-Klecany-Kralupy nad Vltavou (červená turistická značka)-Otvovice-Zákolany-Okoř-Tuchoměřice-Horoměřice(zelená+modrá)-Roztoky-(přívoz)-Klecany-Bohnice-Čakovice (72 km)
Trasa vede z Čakovic (zadem za Globusem k přejezdu dálnice) do Ďáblic, pak po žluté značce, následně z Klecan do Kralup po značené cyklo trase č. 7(zkráceno u Větrušic, zároveň vložen lehký technický sjezd), z Kralup červená turistická značka, ze Zákolan prudký výjezd a následně sjezd (lze objet po silnici), dále po červené značce údolím potoka až na Okoř, dále po červené značce až do Horoměřic (jeden obtížný kopec) (lze zkrátit a vyhnout se kopci po silnici údolím Tuchoměřice-Statenice-Únětice), z Horoměřic po zelené značce do údolí Únětického potoka (technická pasáž ve sjezdu!), zajížka k pivovaru do Únětic a dále po modré do Roztok na přívoz (díte+kolo 10kč, dospělý+kolo 20kč), dále podél vody směr Troja a výjezd do Bohnic, přes Čimický háj, Ďáblický háj a Ďáblice do Čakovic (z důvodu bezpečnosti po přejetí dálnice zadem za Globusem)
Obchody na cestě: Otvovice
Restaurace/občerstvení: Okoř, Roztoky, Únětický pivovar, Troja (u vodáckého kanálu)
Předpokládaný odjezd z Čakovic: 8:30

Trasa B: Klecany-Klecany (47km+1km)
nutné popojet autem do Klecan, tam jej nechat, při návratu po přejetí přívozem můžeme počkat u dětí a sami si dojedete pro auto a dětem ušetříte cca 1km výjezd.
Příjezd skupinky z trasy A do Klecan cca 9:15, ideální bude, pokud účastníci trasy B vyrazí po 9h z Klecan po trase, na cestě do Kralup Vás dojedeme.

Mapa:

Doplňující info: Část trasy zejména ve směru do Kralup je vedena sice po značené cyklotrase, ale po silnici. Stejně tak některé navržené zkratky/objížky z kopců vedou po silnici. Jedná se o vyjížku ne o trénink, takže tempo bude mírné :-), přesto některé kopce asi nevyjedou všichni a budou muset tlačit (pokud nevyužijou možnost s rodičem kopec objet po silnici).

Doporučení:
Trasa A je vhodná pouze pro trénované jedince (Ondra, Adam, Zuzka, Kuba Ka.)
Trasa B: Pojede Luca s Michalkou (2010)

Je možné startovat v Čakovicích a končit v Klecanech, pokud bude u někoho místo v autě. (Pokud to místo máte, prosím o informaci, pokud místo potřebujete tak taky). Případně pokud s menším dítětem pojedete do Klecan, tak s větší může jet se mnou z Čakovic a společně můžete končit v Klecanech.

Upozornění: Každý by měl mít rezervní náhradní duši ve svém rozměru. Pokud mají děti vzadu na kole matice, tak mít klíč a nebo alespoň lepení. Samozřejmostí je pití a nějakou tyčinku do kapsy. S ohledem na počasí asi i větrovku.